Majka Danihelová

O autorke

Už odmalička ma priťahovali príbehy. Chcela som ich čítať aj tvoriť. Prvú poviedku som napísala na písacom stroji u babky v robote a bola o Svätoplukovi a jeho červenom Ferrari.

Z neznámych dôvodov som sa rozhodla vyštudovať hotelovú akadémiu. Nemalo to s písaním a so slovenčinou nič spoločné, ale naučili ma variť, zlepšila som si angličtinu a získala som certifikát z barmanského kurzu, takže vôbec neľutujem, že som tam strávila päť rokov svojho života. Vnímala som to ako dôležitý krok popri svojom písaní, pretože nové skúsenosti aj cestovanie po hoteloch mi pomohlo nakopnúť múzu a viac tvoriť.

Po strednej škole som zamierila rovno k štúdiu editorstva a vydavateľskej praxe. Vysoká škola mi však neponúkla presne to, čo som očakávala, aj preto som po bakalárovi skončila a momentálne sa venujem brigáde, editorstvu, blogovaniu, pečeniu, fotografovaniu a, samozrejme, písaniu.

Rada pracujem s rukopismi, pomáham autorom rozvíjať ich talent. V prvom rade som však autorka a väčšinu času trávim vo vlastnom fantasy svete. Posledných desať rokov pracujem na sérii Kronika strateného impéria.

Vždy sa riadim mottom: Píš také príbehy, aké by si si chcel sám prečítať, a nikdy nerob to, čo sa odo teba očakáva.