Často kladené otázky

1. O čom je séria Kronika strateného impéria?

Môj príbeh je o sedemnásťročnej Meggie, ktorá sa z nášho sveta dostane do úplne odlišného spoločenstva. Keďže podmienky na prežitie sú tu pre cudzincov veľmi ťažké, Meggie sa bude zo všetkého najviac snažiť o návrat domov. Ibaže popritom sa musí prispôsobiť novým zákonom a tradíciám, čo ju privedie k pravde o jej pôvode aj k odhaleniu tajomstiev ukrývajúcich pred zrakom ľudí úplne inú krajinu.

 

2. Koľko častí bude mať tvoja séria?

Mám naplánovaných šesť dielov.

 

3. Pre akú cieľovú skupinu je určená?

Keďže sama obľubujem literatúru pre mládež, moja séria je určená primárne pre čitateľov od 13 do 26 rokov. Zo všetkého najviac by som chcela osloviť tých, ktorí vyhľadávajú v knihách záhady, dobrodružstvo a romantickú zápletku. Do deja som zakomponovala taktiež prepojenie iného sveta s tým naším cez kultúrne symbolické miesta (napríklad Stonehenge, Machu Picchu, Maltský komplex chrámov, Nasca a podobne). Najdôležitejšou úlohou hlavnej hrdinky je pochopiť, prečo sa dostala do iného sveta.

 

4. Kedy vyjde druhá časť – V znamení rubínu?

Rukopis dvojky je momentálne vo vydavateľstve, ale zatiaľ nemám o dátume vydania žiadne informácie. Hneď, ako sa dozviem viac, o tom napíšem na svoje sociálne siete.

 

5. Čo môžem od tvojho príbehu očakávať?

Mojím zámerom bolo napísať taký príbeh, aký by som si chcela prečítať ja, a týmto pravidlom som sa riadila počas celého písania.

 

6. Prečo do tvojho príbehu nie je zahrnuté slovenské prostredie?

Milujem fantáziu a opisovanie miest, na ktorých som ešte nebola. Nech som sa snažila akokoľvek, so slovenským prostredím mi to nikdy nešlo. Neviem záživne opísať prostredie, ktoré dôverne poznám či som ho už videla. Zdá sa mi totiž absurdné písať fantasy odohrávajúce sa na mieste, kde žijem. A keď tomu pri písaní neverím sama, ako tomu uverí čitateľ?

 

7. Píšeš aj niečo iné okrem Kroniky?

Kronika strateného impéria je mojou prioritou, ale pokiaľ si chcem oddýchnuť od Ametystového lesa, venujem sa dvom novým príbehom. Jeden nesie pracovný názov Diamantový dotyk a obsahuje prvky sci-fi aj fantasy (je to žáner paranormal romance), a druhý je New Adultka o babe, ktorá sa pretĺka životom sama, ale pre finančné problémy sa musí vrátiť po dvoch rokoch domov, aby čelila rodine, ktorá ju zavrhla.

 

8. Môžem si V znamení ametystu prečítať v e-book verzii?

Áno, je dostupná vo viacerých predajniach, vrátane Martinusu.

 

9. Kto ti navrhol mapu do knihy?

Úžasná Michelle. Jej oficiálnu stránku nájdete TU.

 

10. Aké sú tvoje obľúbené knihy?

Vždy som uprednostňovala zahraničných autorov. Medzi mojich obľúbených patria: Cassandra Clare, Sarah J. Maas, Kasie West, Phillip Pullman, Brigid Kemmerer.

 

11. Môžem ti poslať na posúdenie svoj rukopis?

Momentálne ma zamestnáva editorská práca a brigáda. Okrem toho pracujem na opravách V znamení rubínu a V znamení opálu (trojka). Keby som nemusela spať ani poriadne žiť, možno by som ti pomohla, ale v tejto situácii to jednoducho časovo nezvládnem.

 

12. Kde ťa zastihnem na internete?

Môžeš ma nájsť na mojom knižnom blogu, ale aj na sociálnych sieťach: Facebook, Goodreads, Instagram, Pinterest.

 

13. Plánuješ besedu?

Pre koronavírus momentálne nie.

 

14. Poskytneš mi rozhovor?

Veľmi rada. Stačí, keď mi napíšeš. Nerobím iba rozhovory formou videa.

 

15. Vydal/a som knihu. Zrecenzuješ mi ju a spropaguješ u seba na sociálnych sieťach?

Prepáč, ale nie. Momentálne spolupracujem iba s vydavateľstvom Albatros Media. Pokiaľ ma ešte k tomu oslovíš s knižkou, ktorú žánrovo nepreferujem ja ani moji čitatelia, nevidím v tom zmysel. Primárne sa zameriavam na YA a NA literatúru.