Často kladené otázky

1. O čom je séria Kronika strateného impéria?

Môj príbeh je o sedemnásťročnej Meggie, ktorá sa z nášho sveta dostane do úplne odlišného spoločenstva. Keďže podmienky na prežitie sú tu pre cudzincov veľmi ťažké, Meggie sa bude zo všetkého najviac snažiť o návrat domov. Ibaže popritom sa musí prispôsobiť novým zákonom a tradíciám, čo ju privedie k pravde o jej pôvode aj k odhaleniu tajomstiev ukrývajúcich pred zrakom ľudí úplne inú krajinu.

 

2. Koľko častí bude mať tvoja séria?

Mám naplánovaných šesť dielov.

 

3. Pre akú cieľovú skupinu je určená?

Keďže sama obľubujem literatúru pre mládež, moja séria je určená primárne pre čitateľov od 13 do 26 rokov. Zo všetkého najviac by som chcela osloviť tých, ktorí vyhľadávajú v knihách záhady, dobrodružstvo a romantickú zápletku. Do deja som zakomponovala taktiež prepojenie iného sveta s tým naším cez kultúrne symbolické miesta (napríklad Stonehenge, Machu Picchu, Maltský komplex chrámov, Nasca a podobne). Najdôležitejšou úlohou hlavnej hrdinky je zistiť, kam sa dostala a prečo.

 

4. Kedy vyjde prvá časť – V znamení ametystu?

21. septembra 2018

 

5. Čo môžem od tvojho príbehu očakávať?

Mojím zámerom bolo napísať taký príbeh, aký by som si chcela prečítať ja, a týmto pravidlom som sa počas celého písania riadila.

 

6. Prečo do tvojho príbehu nie je zahrnuté slovenské prostredie?

Milujem fantáziu a opisovanie miest, na ktorých som ešte nebola. Nech som sa snažila akokoľvek, so slovenským prostredím mi to nikdy nešlo. Ako autorovi mi nič neponúka a neviem ani záživne opísať prostredie, ktoré dôverne poznám či som ho už videla. Zdá sa mi totiž absurdné písať fantasy odohrávajúce sa na mieste, kde žijem. A keď tomu pri písaní neverím sama, ako tomu uverí čitateľ?

 

7. Píšeš aj niečo iné okrem Kroniky?

Momentálne nie, ale mám mnoho nápadov, ktoré by som chcela raz zrealizovať. Kronika je však mojou prioritou.

 

8. Môžem si V znamení ametystu prečítať v e-book verzii pred vydaním?

Knihu vo forme e-booku už nerozosielam nikomu. Oslovovala som čitateľov, keď som si zbierala názory, aby som vedela, čo mám ešte upraviť.

 

9. Kto ti navrhol mapu do knihy?

Úžasná Michelle. Jej oficiálnu stránku nájdete TU.

 

10. Aké sú tvoje obľúbené knihy?

Vždy som uprednostňovala skôr knihy zahraničných autorov. Medzi mojich obľúbených patria: Cassandra Clare, Sarah J. Maas, Kasie West, Phillip Pullman, Kerstin Gier.

 

11. Môžem ti poslať na posúdenie svoj rukopis?

Momentálne ma až príliš zamestnáva editorská práca vo vydavateľstve. Okrem toho pracujem na opravách svojich prvých dvoch častí a chystám sa písať tretiu. Keby som nemusela spať ani poriadne žiť, možno by som ti pomohla, ale v tejto situácii to jednoducho časovo nevychádza.

 

12. Kde ťa zastihnem na internete?

Môžeš ma nájsť na mojom knižnom blogu, ale aj na sociálnych sieťach: Facebook, Goodreads, Instagram, Pinterest.

 

13. Plánuješ besedu?

Po vydaní knižky jednoznačne.