Často kladené otázky

Kronika strateného impéria

O čom je séria Kronika strateného impéria?

Príbeh je o sedemnásťročnej Meggie, ktorá sa z nášho sveta dostane do úplne odlišného spoločenstva. Keďže podmienky na prežitie sú tu pre cudzincov veľmi ťažké, Meggie sa bude zo všetkého najviac snažiť o návrat domov. Ibaže popritom sa musí prispôsobiť novým zákonom a tradíciám, čo ju privedie k pravde o jej pôvode aj k odhaleniu tajomstiev ukrývajúcich pred zrakom ľudí inú krajinu.

Koľko častí bude mať Kronika?

Mám zatiaľ naplánovaných šesť dielov. Všetko záleží na dĺžke jednotlivých častí.

Pre akú cieľovú skupinu je určená?

Kronika je určená primárne pre čitateľov od 13 do 26 rokov. Zo všetkého najviac by som chcela osloviť tých, ktorí vyhľadávajú v knihách záhady, dobrodružstvo, trochu akcie a romantickú zápletku. Do deja som zakomponovala taktiež prepojenie iného sveta s tým naším cez kultúrne symbolické miesta (napríklad Stonehenge, Machu Picchu, Maltský komplex chrámov, Nasca a podobne).

Prečo si do Kroniky nezahrnula slovenské prostredie?

Milujem fantáziu a opisovanie miest, na ktorých som ešte nebola. Nech som sa snažila akokoľvek, so slovenským prostredím mi to nešlo.

Môžem si V znamení ametystu prečítať v e-book verzii?

Áno, je dostupná vo viacerých predajniach vrátane Martinusu.

Kto ti navrhol mapu do knihy?

Úžasná Michelle. Môžete navštíviť jej oficiálny web alebo Instagram.

Kde a kedy vyjde druhá časť – V znamení rubína?

V znamení rubína vyjde vo vydavateľstve Venupress a vydanie je naplánované na 4. novembra 2022.

Prečo nevyjde V znamení rubína vo vydavateľstve CooBoo?

Kým sa vyjadrili k textu, trvalo to pridlho a podmienky, ktoré mi nakoniec stanovili na vydanie, boli pre mňa neprijateľné (napr. skrátenie o 200 strán), takže som bola nútená ukončiť túto spoluprácu. Veľmi ma to mrzelo, ale ide sa ďalej.

Dedička

O čom je trilógia Dedička?

Príbeh je o dvadsaťročnej Violet, ktorá je odhodlaná nájsť pravdu o smrti svojej rodiny a za každú cenu dosiahnuť spravodlivosť. Pre svoje ciele je ochotná urobiť čokoľvek, dokonca sa vzdať morálnych zásad. Pod prísnym dozorom tety zvedie syna svojho najväčšieho nepriateľa, aby sa votrela do jeho rodiny a získala potrebné informácie. Do cesty sa jej však pripletie skutočná príťažlivosť, ktorá naplno otestuje Violetine zručnosti pretvárky a zvádzania.

Koľko častí bude mať Dedička?

Bude to trilógia.

Pre akú cieľovú skupinu je séria určená?

Príbeh neodporúčam čitateľom mladším ako 18 rokov. Ide o new adult temnú romancu so štipkou sci-fi a záhad. Obsahuje vulgarizmy, sexuálne scény, venujem sa v ňom ťažkým psychickým problémom a zaoberám sa praktikami satanistickej sekty. Dedička nie je vhodná pre citlivé povahy.

Môžem si Dedičku ruže objednať u teba s podpisom a venovaním?

Dedička ruže s podpisom a so záložkou je dostupná vo vydavateľstve Venupress do vypredania zásob. U mňa sa zatiaľ knižka nedá kúpiť.

Môžem si Dedičku ruže prečítať ako ebook?

Áno. Je dostupná vo viacerých online kníhkupectvách.

Kto ti navrhoval obálku?

Opäť úžasná a talentovaná Michelle. Môžete navštíviť jej oficiálny web alebo Instagram.

Kedy vyjde druhá časť Dedičky?

Predbežne je vydanie naplánované na rok 2023.

Ostatné

Plánuješ vydanie ďalších kníh okrem Kroniky a Dedičky?

Momentálna nestíham pracovať na ďalších knihách. Dve série ma naplno zamestnávajú, ale mám už niekoľko nápadov na ďalšie príbehy. Chcela by som napísať jednodielny new adult romantický dystopický príbeh a skúsiť niečo zo slovenského prostredia, ale to je ďaleká budúcnosť.

Môžem ti poslať na posúdenie svoj rukopis alebo recenzný výtlačok?

Momentálne ma zamestnáva editorská práca v dvoch vydavateľstvách a písanie. Keby som nemusela spať, pomohla by som ti, ale v tejto situácii to jednoducho časovo nezvládnem.

Kde ťa zastihnem na internete?

Môžeš ma nájsť na mojom knižnom blogu, ale aj na sociálnych sieťach: Instagram, Facebook, Goodreads, Pinterest.