Obálka V znamení ametystu

V znamení ametystu

Prvý diel série Kronika strateného impéria

Ponorte sa do fantastického sveta mladej slovenskej blogerky Majky Danihelovej. Objavte čaro príbehu, ktorý doteraz koloval len zákutiami blogerského vesmíru a konečne uzrel svetlo sveta ako skutočná kniha.

Sedemnásťročná Meggie je celkom obyčajné dievča, ktoré má rado volejbal, kamošov a svojho uleteného bratranca. Jedného dňa sa však na oblohe zjavia zvláštne fialové vlny, zaútočí na ňu bojovníčka s očami čiernymi ako najhlbšia temnota sveta a zachráni ju zvláštna starena s palicou, na ktorej ožívajú čudesné ornamenty.

Meggie sa razom ocitne v prapodivnom Ametystovom lese, ktorý doteraz poznala len z maminho rozprávania. Obdivovala svet plný víl bez krídel, prísnych pravidiel a temných tajomstiev. Považovala ich však len za výplody fantázie. No Ametystový les je skutočný. Prírodné spoločenstvo víl a voktarianov v ňom žije pod ochranou Ametystového lampáša, ktorý ich chráni pred nezvanými hosťami a udržuje mier a pokoj. Meggie sa v tomto fantastickom svete neocitla náhodou. Nie všetkým členom Lesnej rady ide o dobro spoločenstva a Meggie sa snaží pred svojím pravým poslaním utiecť. Spoločníkmi jej budú noví priatelia a zápisky mŕtvej mamy.

 

Zhrnutie obsahu

Potrebujete si osviežiť pamäť?

Prečítajte si zhrnutie obsahu knihy V znamení ametystu.

 

Ukážka z knihy

Stiahnuť ukážku v PDF. (Veľkosť súboru: 2,82MB)

Podrobnosti o knihe

Vydavateľ: CooBoo
Dátum vydania: 21. september 2018
Počet strán: 440
Väzba: pevná
ISBN: 9788056606384
Rozmery: 145×205 mm
Jazyk: slovenský
Odporúčaná veková kategória: 13+
Žáner: young adult, fantasy


Sledujte V znamení ametystu na Goodreads

V znamení ametystu V znamení ametystu (Kronika strateného impéria, #1)
reviews: 38
ratings: 52 (avg rating 4.63)